Минулого тижня, у понеділок та п’ятницю (7 і 11 грудня), відбулися кінопокази в рамках 12 мандрівного Фестивалю документального кіно про права людини.

У Липовецькій загальноосвітній школі №3 саме в цей час проходив тиждень прав людини, і учні 8-11 класів мали змогу подивитися та обговорити докфільми про своїх ровесників з Бразилії та Конго. Після перегляду фільму «Габріель повідомляє з чемпіонату світу» школярі відмітили, що, якщо у людини, навіть дитини є ціль, бажання чогось досягти, то вона іде до цієї цілі. Цей фільм показує, що у дітей з різних країн є спільні, схожі проблеми – і якщо ми будемо знайомитися з ними, то пришвидшимо вирішення власних проблем. Щодо цього Леся Шиманська, член Правління Фонду громади Липовця,навела такий приклад: у 2009 році для старшокласників Липовецьких та Росошанської шкіл обласною громадською організацією "Наше Поділля" були організовані заняття спеціалістів із журналістської майстерності. На той час учениця з Росоші написала статтю в газету про підвіз дітей шкільним автобусом – проблема полягала в тому, що в автобус сідали зі школярами старші люди, і робили зауваження учням: чому вони займають так багато місця… Звичайно, старших потрібно поважати, проте то був саме шкільний автобус, зобов’язаний перевозити школярів, а для старших є рейсові. Стаття в газеті допомогла учням відстояти свої права. Обговорюючи фільм «Цап за голос», старшокласники побачили рівень життя ровесників, ґендерний аспект. Також у них в школі обирався президент школи, проте без підкупів –бралися до уваги авторитет, якості лідера, і у 1 школі кілька років поспіль обиралися саме дівчата.

      Члени громадської молодіжної організації «МОНАК» - "Молодіжне об'єднання "Нова архітектура країни"  у районному кінотеатрі переглянули та обговорили фільми «Лікар іде останньою» - про самовідданість лікарів, патріотів своєї Батьківщини, та  «В’язні Кануна» - про те, що люди – заручники прадавніх традицій, проте шукають вихід із цього немов завороженого кола.